Menu Zamknij

Filmiki instruktażowe: Domowe kosmetyki i środki czystości w projekcie RunForestRun

Zapraszamy do zanurzenia się w fascynujący świat tworzenia kosmetyków domowych i domowych środków czystości! 

W ramach projektu RunForestRun przygotowano krótkie filmiki instruktażowe, które są pełne inspiracji i praktycznej wiedzy, tym samym pozwolą odkryć nieograniczone możliwości tworzenia własnych produktów, stając się inspiracją do tworzenia własnych receptur.

Nasze filmy instruktażowe są odpowiednie dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z domowymi kosmetykami i środkami czystości. 

Założeniem projektu jest organizacja warsztatów dla młodzieży oraz międzypokoleniowych, podczas których uczestnicy przekonali się, jakie korzyści niesie ze sobą samodzielne tworzenie kosmetyków i środków czystości, ucząc się jak kontrolować skład swoich produktów, wybierając tylko najlepsze, naturalne składniki. Niewątpliwie, uczestnictwo w warstwach stało się impulsem do odkrycia satysfakcji płynącej z własnoręcznego tworzenia czegoś wartościowego. Przygotowując kosmetyki i środki czystości ze składników spożywczych można zaoszczędzić pieniądze, tworząc tańsze i równie skuteczne alternatywy dla drogeryjnych produktów. Należy mieć również na uwadze, że tworzenie kosmetyków ze składników spożywczych jest przeznaczone dla osób, które nie muszą korzystać z opieki specjalistycznej.

Po więcej informacji i poznanie  innych receptur zapraszamy do zapoznania się z dwoma pierwszymi rozdziałami zawartymi w publikacji „Chcemy czystego środowiska: Przykłady proekologicznych działań” przygotowanej jako rezultat projektu RunForestRun. 

Projekt jest realizowany ze współpracy z partnerami z Serbii – Best-Seller i z Włoch – Youth Europe Service, dlatego filmiki instruktażowe przygotowano również w języku angielskim.

Playlista w wersji polskiej: https://youtube.com/playlist?list=PLwAu-_HRuyJZgeVTGJOHum0PMB5_DkFUX

English playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLwAu-_HRuyJbIjrXryQpgXrTSKjJxZEho 

Projekt „Run Forest Run” o numerze umowy: 2021-2-PL01-KA210-YOU-000051306 jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.