Menu Zamknij

Krok po kroku – Job Hunting

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii zrealizowało projekt „Krok po kroku – job hunting”. W ramach projektu przeprowadziliśmy kurs składający się z warsztatów o następującej tematyce:


– Pisanie CV. Podczas tego warsztatu młodzież nauczyła się jak pisać CV i list motywacyjny, który na pewno zostanie w pamięci rekrutera.

– Szukanie pracy. Podczas tego spotkania młodzieży poznała sposoby szukania pracy, ale także pokazaliśmy im inne formy aktywności zawodowej, takie jak staże, wolontariat, itd.

– Rozmowa kwalifikacyjna. Na tych zajęciach uczestnicy poznali tajniki świetnego wypadania podczas rozmów kwalifikacyjnych.

– Wypełnianie i rozliczanie PIT-a. Młodzież nauczyła się korzystać z narzędzi online, dzięki którym można rozliczać co roku swojego PIT-a.

Dodatkowo przeprowadziliśmy:
– warsztaty z improwizowanych scenek teatralnych, podczas których młodzież odgrywała przygotowane przez nas sceny, mogące się przydarzyć na rozmowach kwalifikacyjnych, na Targach Pracy, itd.

– warsztaty z próbnych rozmów kwalifikacyjnych, gdzie młodzież brała udział w rozmowach z trenerami z obszaru HR.

– warsztat dodatkowy z wypełniania PIT-a.

– Forum dyskusyjne, podczas którego rozmawialiśmy o problemach młodzieży, związanych z rynkiem pracy.


Trenerzy, którzy brali udział w projekcie:
-> Aron Axel Wadlewski – absolwent Wydziału Zarządzania – Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie uczestnik studiów doktoranckich w zakresie nauk o zarządzaniu. Założyciel Studenckiego Koła Naukowego ManageTeaM działającego przy Katedrze Zarządzania UŁ. Zainteresowania naukowo-badawcze doktoranta koncentrują się wokół nowoczesnych modeli i strategii biznesu, oraz współczesnych koncepcjach marketingu wykorzystywanych w biznesie.
-> Małgorzata Kaczmarek absolwentka politechniki poznańskiej, pracownik firmy informatycznej, zajmuje się zawodowo HR, marketingiem, budowaniem wizerunku osobistego i przedsiębiorstwa.

 

Projekt finansowany ze środków budżetu Unii Europejskiej. Projekt był realizowany przez 5 młodych osób, które podjęło się próby napisania aplikacji oraz realizacji projektu. Poniżej znajduje się relacja fotograficzna z realizacji warsztatów.