Menu Zamknij

Minigrant dla Integracji Międzykulturowej: Wieczór filmowy

Cieszęymy się, że możemy Wam przekazać kolejne fascynujące wieści z realizacji naszych minigrantów! Ostatni z nich był prawdziwym festiwalem filmowym, który zapewnił niezapomniane wrażenia i głębsze zrozumienie kultury polskiej i ukraińskiej.

Podczas tego minigrantu Wolontariusze i Wolontariuszki zaprezentowali wyjątkowe filmy z obu krajów. To nie tylko moment rozrywki, ale także możliwość zanurzenia się w specyfikę i bogactwo kultury, której może nam brakować na co dzień.

Wolontariusze i Wolontariuszki podeszli do tematu na poważnie, ponieważ chcieli, aby Uczestnicy spotkania mogli dostrzec różnice, ale przede wszystkim odkryć to, co nas łączy.

Zatem ich inicjatywa miała głębszy cel niż tylko pokazanie filmów. Była to okazja, aby Uczestnicy i Uczestnicy nie tylko oglądali filmy, ale również o nich rozmawiali, dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Wierzymy, że bezpośrednia interakcja i poznanie się nawzajem są kluczowe dla zrozumienia innych kultur, przyczyniając się do łamania barier oraz ograniczania uprzedzeń.

Dziękujemy Wolontariuszom i Wolontariuszkom za zorganizowanie pięknego wydarzenia oraz Uczestnikom i Uczestniczkom za zaangażowanie i otwartość! To dzięki Wam nasze minigranty nabierają jeszcze większego znaczenia.

Bądźcie z nami, bo to dopiero początek fascynującej podróży przez różnorodność i bogactwo kulturowe.

Minigranty stanowią jedno z działań w projekcie pn. „Wolontariat – Siłą Napędową Zrównoważonego Rozwoju Społeczności”, współfinansowanym z dotacji NIW-CRSO w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego i realizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w terminie 01.09.2023-31.08.2026.