Menu Zamknij

SPORTin

 

SPORTin – Sport for Social Inclusion (602917-EPP-1-2018-1-LT-SPO-SSCP) Erasmus+ Sport – Small Collaborative Partnership


W styczniu 2019 rozpoczęliśmy partnerski międzynarodowy projekt „SPORTin – Integracja społeczna poprzez sport” opracowany i koordynowany przez Biržai Athletics Sports Club. W projekcie biorą udział również organizacje z Włoch – L’ORMA, Turcji – Cebeci Ortaokulu , oraz z Finlandii – Nuoriso- ja luontomatkailukeskus Inari Oy. Ogólnym celem projektu jest wspieranie integracji społecznej i równych szans w sporcie poprzez rozwój międzynarodowej sieci organizacji działających w dziedzinie sportu i działań związanych z integracją społeczną poprzez sport. Projekt jest realizowany i współfinansowany w ramach programu Erasmus + Sport.

 


W ramach projektu planowane są:

 • Młodzieżowe dni sportu
 • Lokalne szkolenia
 • Sportowa gra miejska dot. integracji poprzez sport
 • Komiks traktujący o wykluczeniu społecznym oraz sposobach jego przezwyciężenia
 • Konkurs dla młodzieży na najlepszy plakat dotyczący „Sport for social inclusion”
 • Interaktywne quizy


Efekty naszych działań na rzecz społecznej integracji można śledzić za pośrednictwem facebooka:
https://www.facebook.com/SPORTin-Sport-for-social-inclusion-402973010467577

Relacja internetowa z działań https://publicystyka.ngo.pl/sport-for-social-inclusion-czyli-jak-sport-moze-lamac-stereotypy

#ErasmusPlus #sport #youth #SocialInclusionMiędzynarodowe spotkanie partnerów na Litwie (luty 2019) na którym omówione zostały cele projektu, zasady współpracy partnerskiej, działania projektowe oraz sposoby ich implementacji.


Międzynarodowe szkolenie we Włoszech dla trenerów sportowych z organizacji partnerskich, prowadzone przez trenerów z organizacji L’ORMA z Mediolanu.


Młodzieżowe dni Sportu (maj 2019) w szkole podstawowej nr 153 w Łodzi, w którym 36 dzieci wzięło udział w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez zespół INT. W Dniu Sportu wzięli udział również wolontariusze oraz studenci zagraniczni z Włoch, Rosji, Słowenii, Ukrainy. Poprzez wspólną zabawę chcieliśmy pokazać, że w sporcie nie są istotne nasze przekonania, pochodzenie czy wygląd. Liczy się pozytywne nastawienie oraz chęć do zabawy.


Lokalny warsztat (czerwiec 2019) z sportowych zabaw, które wspierają integrację społeczną dla 20 trenerów, wolontariuszy, pracowników młodzieżowych oraz edukatorów, którzy chcieli podnieść kompetencje w tym obszarze.


Kolejne spotkanie partnerów z Polski, Litwy, Turcji, Włoch i Finlandii za nami. Tym razem spotkaliśmy się w urokliwej Laponii 🙂 Zamiast prezentów od Mikołaja przywieźliśmy pomysły na działania sportowe, które chcemy zrealizować z dziećmi i młodzieżą w 2020!


Naszymi lokalnymi partnerami wspierającymi projekt „Sport for social inclusion” są: 

 • STOWARZYSZENIE LUDZI AKTYWNYCH
 • UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SZKOŁA GORTATA
 • STOWARZYSZENIE „KRÓTKA PIŁKA”
 • KLUB SPORTOWY AKADEMIA JUDO – ŁÓDŹ
 • FUNDACJA CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – PODDĘBICE

 

 

 


We współpracy z łódzką młodzieżą przetestowaliśmy sportową grę miejską stworzoną w ramach naszego projektu. Ze względu na pandemię i dbając o bezpieczeństwo dzieci, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie jej na sali gimnastycznej. Mimo rygoru sanitarnego. dzieciaki miały sporo frajdy! Celem gry było wykonanie zadań i odnalezienie butów sławnago koszykarza Marcina Gortata. 

We wrześniu  2020 natomiast przeprowadziliśmy szkolenie dla młodych sportowców. Pokazaliśmy kilka gier włączających, które mogą wykorystać podczas pracy z dziećmi w przyszłości.