Menu Zamknij

Rekrutacja do nowego projektu dla seniorów!

 

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii realizuje nowy projekt pt: „Razem damy radę!”. Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Celem projektu jest aktywizacja seniorów w obszarze wolontariatu, zwłaszcza w zakresie opieki nad osobami starszymi, które nie są w pełni sprawne, mają ograniczoną samodzielność.

W ramach projektu każdy chętny senior może wziąć udział w:

-> Warsztatach z komunikacji IT, podczas których nauczy się kontaktować z lekarzem, szukać informacji o sytuacji epidemiologicznej oraz ograniczeniach, pozna aplikacje użyteczne podczas opieki nad innym seniorem, a wszystko to z wykorzystaniem smartfona lub laptopa.

-> Warsztatach z wolontariatu, podczas których młodzi wolontariusze opowiedzą seniorom jakie prawa im przysługują, jakie możliwości mają seniorzy, by stać się wolontariuszami.

-> Warsztatach z opieki i pielęgnacji osób starszych, podczas których seniorzy nauczą się jak opiekować się seniorami z ograniczoną samodzielnością, jakie zajęcia organizować seniorom z ograniczoną odpowiedzialnością.

-> Pokazach pierwszej pomocy, podczas których zobaczą ratowników medycznych w akcji, poznają zasady udzielania pierwszej pomocy oraz pomocy medycznej dla seniorów.

-> Warsztatach z komunikacji i umiejętności interpersonalnych, podczas których poznają sposoby komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, osobami o ograniczonej samodzielności, ale także sposoby na efektywną komunikację z wnukami czy rówieśnikami.

-> Warsztatach z aktywizacji psychicznej i fizycznej, podczas których seniorzy poznają od strony praktycznej różne ćwiczenia, które mogą zastosować opiekując się innym seniorom. Podczas tych zajęć seniorzy poznają metody aktywizujące dotyczące sfery fizycznej, jak i ćwiczenia oraz gry na gimnastykę umysłu.

-> Coachingu dla seniorów, podczas którego każdy będzie mógł porozmawiać z psychologiem/coachem na tematy problemowe. Będziemy rozmawiać o tym, jak radzić sobie ze stresem, emocjami, jak przygotować się na emeryturę, jak radzić sobie na emeryturze.

Dodatkowo w ramach projektu:

-> Powstanie podręcznik „Razem damy radę”, który będzie spisanym kompendium wiedzy z programu szkoleniowego. Podręcznik zostanie zamieszczony na naszej stronie, do bezpłatnego pobrania.

-> Organizowane będą cykliczne spotkania wsparcia z ekspertami dla seniorów. Spotkania będą prowadzone przez psychologów, prawników czy dietetyków i lekarzy. O terminach spotkań będziemy informować na bieżąco.

 

Zapraszamy do kontaktu każdego chętnego seniora lub organizację zrzeszającą seniorów. Informacje o projekcie można uzyskać pod numerem 506118127 lub mailem int@newtechlodz.com, w tytule maila prosimy wpisywać „Razem damy radę!”.