Menu Zamknij

Testowanie gry ekologicznej „Przekonaj mnie” w Run Forest Run!

Jesteśmy bardzo podekscytowany, że możemy się podzielić z Wami naszym ostatnim działaniem związanym z projektem RunForestRun – grą planszową o ekologii, którą właśnie przetestowaliśmy. To było niesamowite doświadczenie, a teraz chciałbym się z Wami podzielić kilkoma informacjami na temat tego, jak przebiegała rozgrywka.

Nasza gra planszowa otrzymała nazwę „Gra ekologiczna: Przekonaj mnie” i składa się z 100 pytań związanych z ekologią, odnawialnymi źródłami energii, sortowaniem śmieci, recyklingiem i wieloma innymi aspektami ochrony środowiska. Naszym celem było połączenie edukacji z zabawą i zachęcenie graczy do zdobywania wiedzy na temat ekologii.

Rozpoczęliśmy grę, rzucając pierwszą kostką do gry, która określała, kto zaczyna. Następnie, poruszając się po planszy, trafialiśmy na kolorowe pola które oznaczały dział, z którego należy wybrać kartę do udzielania odpowiedzi. Na planszy znajdują się również pola fabularne oznaczone symbolami jak

  • Zielony kosz na śmieci – oznacza „Pokaż jak segregujesz?” Zawodnik, którego pionek stanął na polu z zielonym koszem na śmieci wykonuje zadanie przy pomocy dołączonej do gry „Eco-kostki”. Zadaniem zawodnika jest rzucić kostką podaj przykład odpadu, który należy wrzucić do wylosowanego pojemnika.
  • Szpadelek – oznacza „Dokop się do problemu, czyli 3x Dlaczego” Zadaniem zawodnika jest trzykrotnie obronić postawioną tezę. Po rozwiązaniu zadania zawodnik losuje nagrodę. W przypadku nie podjęciu się wykonania zadania przez zawodnika, traci on dwie kolejki.
  • Czerwona flaga – oznacza „Alarm! Zaproponuj rozwiązanie na dany problem” Zadaniem zawodnika jest zaproponować jego zdaniem problem ekologiczny, z jakim zmaga się współczesny świat. Po rozwiązaniu zadania zawodnik losuje nagrodę. W przypadku nie podjęciu się wykonania zadania przez zawodnika, traci on dwie kolejki.
  • Zatankuj pojazd zatrzymując pionek na tym polu masz prawo do ponownego rzucenia kostką.

W grę mogą grać 4 osoby, każda z nich porusza się innym pojazdem jak:

  • Autobus zasilany energią słoneczną
  • Tramwaj zasilany energią słoneczną
  • Samochód napędzany biopaliwem z biomasy pochodzenia rolnego
  • Hulajnoga napędzana biopaliwem z biomasy leśnej

Nasza gra miała na celu nie tylko sprawdzić wiedzę graczy, ale również uczyć ich nowych informacji na temat ekologii. Dzięki temu, rozgrywka była zarówno ciekawa, jak i edukacyjna. Każde pytanie było starannie dobrze dobrane, aby dostarczyć wartościowej wiedzy i rozwijać świadomość ekologiczną.

Po zakończeniu gry zebraliśmy się, aby omówić nasze wrażenia. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z rozgrywki i doceniali fakt, że oprócz samej zabawy, zdobyli także nową wiedzę. Wszyscy zgadzali się, że nasza gra była interesująca i przyczyniła się do zwiększenia świadomości ekologicznej.

Wnioski z testowania gry były bardzo pozytywne, co sprawiło nam ogromną radość. Wierzymy, że nasza gra planszowa będzie świetnym narzędziem edukacyjnym i zabawną formą spędzania czasu dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać wiedzę na temat ekologii.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem. Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące naszej gry planszowej, jesteśmy otwarci na dyskusję i chętni do udzielenia wszelkich dodatkowych informacji.

Dziękujemy i życzymy ekologicznej przygody!

Projekt „Run Forest Run” nr referencyjny 2021-2-PL01-KA210-YOU-000051306 współfinansowany przez Unię Europejską.